Power of Flower zakončia rok s turné

( zdroj Korzár 15.10.2009 ) - pan

Košická kapela Power of Flower (POF) vyráža v októbri na svoje prvé turné. V rámci neho odohrá sedem koncertov v slovenských kluboch.

KOŠICE. V januári sa POF predstavili vo finále Stropkovskej hudobnej ligy, v júni natočili maxi singel s tromi skladbami (Kapitán, Netopiere, Po záruke), v lete si užívali festivalovú atmosféru a jeseň bude v ich prípade patriť klubovej atmosfére.

Nechcú byť mŕtvou kapelou

Skupina počas Tour 09 ponúkne 21 piesní, z ktorých bude 7 noviniek. POF sa predstavia v Stropkove, Bardejove, Prešove, Banskej Bystrici, Snine, Michalovciach a Košiciach.

Atmosféru chce kapela vydať na DVD

"Album, ktorý máme v pláne nahrať po skončení turné, bude obsahovať i DVD, na ktorom bude zachytený koncertný rok a fotografie a vstupy členov kapely, či ďalších ľudí, ktorí sú v úzkom kontakte s kapelou," prezradil spevák a gitarista Laco Hegyi. Skupina verí, že sa im podarí namiešať správnu atmosféru zloženú z poctivej hudby, energie a výbornej zábavy.

"Ako kapela sa chceme v prvom rade baviť tým, čo robíme a samozrejme baviť i ľudí, ktorí si nás prídu na koncert vypočuť. V momente, keď nastupujeme na pódium, neexistuje nič iné. Nechceli by sme byť 'mŕtva' kapela," dodal spevák. V Košiciach odohrajú koncert 28. novembra U legionárov.

 

Tuning zraz - Do Svidníka prišlo šesťtisíc divákov

( zdroj Korzár 24.8.2009 ) - vč

Tri dni žilo letisko vo Svidníku tuningovou atmosférou, o čo sa počas Tuning zrazu Svidník 2009 postaralo viac ako 500 registrovaných automobilových originálov a vyše 6 000 účastníkov z celého Slovenska, Česka a Poľska. Miss Tuning zrazu sa stala Prešovčanka Andrea "Čokoládka" Brižeková.

SVIDNÍK. Brány letiska sa otvorili v piatok popoludní. Všetko podstatné sa odohrávalo na príjazdovej ceste k ranveji, kde si na svoje prišli najmä fanúšikovia audio-video a neónových šou. Po nočnej jazde mestom, ktorú si prišli v úlohe divákov vychutnať nielen Svidníčania, sa na dvoch pódiách rozbehol hudobný program s vystúpením kapiel Velvet Stone, Power of Flower a Atlantida. Pred vystúpením headlinerov, Smola a hrušky, volili účastníci aplauzom Najkrajšie vysvietené auto.

Došlo aj k zraneniu

Počas vystúpenia Extrem Kaskadér Show jeden z jazdcov nezvládol riadenie, pretočil sa cez strechu a zničil časomieru pri trati. "Videl som, ako sa BMW prevrátilo na strechu a zmietlo jeden stánok s chlapíkom," povedal nám svedok nehody Miloš Jozefčík.

Zdemolovaná časomiera skomplikovala prípravu ďalších súťaží. "V tej chvíli bolo pre nás najdôležitejšie, že sa nenarušila bezpečnosť účastníkov zrazu. Posunutie ochranných bariér hlboko za trať, kde prebiehali súťaže, sa v tomto prípade ukázala ako nevyhnutný a správny krok," informoval generálny manažér Tuning zrazu Svidník 2009 Tomáš Kromka.

Nehodu budú svidnícki policajti vyšetrovať ako prečin ublíženia na zdraví. "Zranil sa 17-ročný chlapec z Kežmarku, je hospitalizovaný v nemocnici, predpokladaný čas liečenia je 6 - 7 týždňov," informoval zástupca krajskej hovorkyne policajtov v Prešove Daniel Džobanik. Spôsobené škody vyčíslili na takmer 5-tisíc eur (150-tisíc korún).

Najkrajším autom sa stal oranžový Fiat

Po vystúpení kaskadérov museli organizátori zrušiť súťaž V-max na 800 m. "Sprievodný program vyplnili American Muscle Car Show, voľné jazdy predovšetkým pre deti ponúkli motorkári a do 19. hod. patrila trať exhibičnému slalomu," uviedol PM manažér tuning zrazu 2009 Imrich Makó.

Najkrajším autom Tuning zrazu 2009 sa stal oranžový Fiat, ktorý patril Renému Hviezdinovi zo Spišskej Novej Vsi. "Spolu s otcom pracujeme na aute štyri roky. Základné úpravy nám trvali dva roky a postupne už len dolaďujeme detaily. Motor je pôvodný, sériový, len prešiel úpravou a zvýšením výkonu. Z karosérie ostal iba vrch strechy a všetko ostatné je zmenené," povedal R. Hviezdina.

Majitelia upravených áut na financie nehľadia. "Pri tuningu nič nie je lacné. Tí, čo do toho investujú, už po určitom čase strácajú prehľad o tom, koľko do toho vrazili peňazí," povedal nám Maroš zo Sniny, ktorý svoje auto na zraze vystavoval.


Niektorí sa prišli inšpirovať. "Je tu veľa krásnych áut aj dievčat. Vlastním vozidlo, ktoré by som chcel nechať upraviť, a práve sem som sa prišiel inšpirovať. Najviac ma zaujala americká legenda, vozidlo Dodge, ktoré účinkovalo aj vo filme Transformers," povedal nám Kamil z Krivian v Sabinovskom okrese.

Miss vyhrala Prešovčanka

Poslednú súťažnú bodku, hoci nie motoristickú, dala prehliadka Miss tuning 2009, ku ktorej patrili aj Miss kiss a Miss sympatia vyhlasované divákmi formou verejnej finančnej zbierky venovanej na nákup prístroja pre Detské oddelenie Nemocnice arm. gen. L. Svobodu vo Svidníku. Honor Miss tunig 2009 získala a zároveň Tvárou Tuning zrazu 2010 sa stala Prešovčanka Andrea "Čokoládka" Brižeková.

 

Power of Flower pripravujú DVD aj turné

( zdroj Korzár 10.7.2009 )

Košická kapela Power of Flower (POF) má za sebou premiérovú štúdiovú prácu, výsledkom ktorej je maxisingel s troma piesňami. Netopiere, Kapitán a Po záruke sú novinkami, pod ktoré sa autorsky podpísali okrem členov skupiny aj Roman Šoltýs, Bobo Tkáč a Jozef Zima. Čoskoro ich uvidíme na DVD a koncertoch po Slovensku.

KOŠICE. Kľúč k výberu nahraných piesní si Power of Flower zvolili reakcie publika počas koncertov. "Z hudobného hľadiska ide o spoločnú prácu všetkých členov, pretože každý prispel vlastnou myšlienkou. Singel vyjadruje momentálny stav kapely a atmosféru v nej," predstavil hudobné pozadie spevák a gitarista Power of Flower Laco Hegyi.

Skladby majú intímne príbehy

Každá z piesní má vlastný príbeh postavený na skúsenostiach vyplavených každodennou mozaikou okolo nich. "Všetky naše piesne majú intímny príbeh. V skladbe Kapitán spievame o tom, že hoci niekedy nie je všetko ideálne, predsa to môže fungovať a naopak. Keď sa nám zdá, že je všetko v poriadku, môže nás to veľmi pomýliť. Sú situácie, keď si treba zachovať nadhľad, nebrať všetko príliš vážne a bude to v poriadku,"  dodal L. Hegyi.

V jeseni chystajú turné

Single si budú môcť fanúšikovia Power of Flower stiahnuť z webovej stránky kapely a zároveň ho budú môcť získať na koncertoch, kde bude rozšírený o DVD verziu.
"CD bude obsahovať i DVD, na ktorom bude zachytený koncertný rok 2008 - 2009, plus fotografie a vstupy členov kapely či ďalších ľudí, ktorí sú v úzkom kontakte s kapelou," vysvetlil L. Hegyi.
V jeseni sa Power of Flower pripravujú spolu so stropkovskou formáciou The Vagabunds na októbrové turné po východnom Slovensku, v rámci ktorého by chceli navštíviť Sninu, Stropkov, Prešov, Bardejov, Michalovce, Košice, Svidník, Poprad a Sačurov.

 

Tisíce fanúšikov bavili kvalitné kapely

( zdroj Korzár 29.6.2009 ) - veja

Tretí ročník jedného z najväčších hudobných festivalov na východnom Slovensku dopadol tento víkend nad očakávania. To najlepšie zo slovenskej hudobnej scény, tisícky návštevníkov a v neposlednom rade aj počasie bez dažďov sa postarali o fantastickú atmosféru v oba festivalové dni.
KOŠICE. Po prvýkrát bol Šariš Tajvan leto v obci Čaňa v stredisku Tajvan dvojdňový. Organizátori Michal Farkašovský a Rudolf Kuzma stavili nielen na slávne kapely, ale i na menej známe skupiny z východu. V piatkový večer sa predstavili napríklad Power of Flower, Kobra, Good Fancy, ale tiež spišskonovoveská skupina Smola a hrušky, obľúbení Košičania No Name a nitriansky Gladiator.

Východniari východniarom

V sobotu sa mohli návštevníci čanianskeho festivalu tešiť na Reverz park či Sunlips a na známe mená ako Komajota, Stereo, Desmod, Katka Knechtová či Nocadeň. Komajote sa páčilo prostredie. Jazero podľa lídra Maťa Husovského dodáva atmosféru.
„Každý rok je to oveľa lepšie a lepšie, stúpame na čase, na cene nie. Hralo sa vynikajúco, ľudia boli 'vichodňare' a my sa vieme baviť, takže muselo byť dobre," povedal presvedčene Košičan, spevák a textár Andy Ďurica zo Sterea.
„Tajvanfest je naozaj dobrý festival, pred rokom som sa tu bavil dobre a teraz tiež. Kvalita publika je vysoká a niet sa čomu čudovať. Program je nabitý, všade veľa občerstvenia, súťaží a super atmosféra," pochválil spevák z prešovskej formácie Komajota Maťo Husovský.

Košičania sa prechrápali do Guinnessovej knihy rekordov!

Tento rok sa na Tajvane odohralo aj niečo vskutku originálne. V spolupráci so spoločnosťou Altermed sa fanúšikovia slovenskej hudby stali účastníkmi pokusu o svetový rekord v hromadnom chrápaní. A podarilo sa! Okrem zápisu do Guinnessovej knihy rekordov si vyslúžili chrápajúci východniari aj titul najsilnejší chrápači Slovenska. V individuálnom chrápaní zvíťazil Roman z Čane, ktorý zachrápal s hlasitosťou 108 decibelov! Len na porovnanie, hluk motorovej píly predstavuje 120 decibelov. Roman okrem iného získal aj možnosť účinkovať v jednom zo seriálov TV Joj! Chrápači. Roman z Čane získal lieky proti chrápaniu od spoločnosti Altermed a tiež rolu v seriáli TV Joj Panelák.
„Chrápanie je fenomén, ktorý sa objavuje už aj u detí. Chceli sme takýmto spôsobom na tento problém upozorniť a aj napomôcť k jeho riešeniu," povedal Miroslav Hruška z Altermedu.

Počasie sa zmilovalo

Umúdrilo sa aj počasie. Každý rok to vyzerá na Tajvane tak, že publikum zmokne do nitky. Ani raz však k tomu nedošlo, pretože búrka toto stredisko vždy obíde! Aj keď účinkujúci hrali a spievali za svetla bleskov, na hudbychtivých východniarov nepadla ani kvapka dažďa. Krátkovlasá Knechtová. Prešovčanka Katka Knechtová sa ukázala fanúšikom v Čani v letnom krátkom zostrihu.

Propagovali lokalitu Tajvanu

Jedným z cieľov festivalu je tiež propagácia lokality, ktorá vždy patrila k obľúbeným víkendovým destináciám Košičanov. V posledných rokoch po kontaminácii vody v miestnom jazere celá oblasť chátra. "Podľa mojich informácií existuje na Technickej univerzite v Košiciach projekt na vyčistenie a znovuoživenie jazera. Bohužiaľ, pravdepodobne chýba vôľa niečo s tým urobiť," dodal Farkašovský.
 

 

Nechrápte doma, poďte do Čane vychrápať svetový rekord

( zdroj Korzár 13.6.2009 ) - rob

Milovníci letných festivalov si aj v Košidiach prídu tento rok na svoje. Čaká ich víkend plný najlepších slovenských kapiel, skvelej atmosféry a pozitívnej letnej energie, priateľstva a zábavy. Postará sa o to najväčší košický festival Tajvan leto, ktorého tretí ročník sa uskutoční v piatok 26. a v sobotu 27. júna v obci Čaňa v stredisku Tajvan.


Koncertný prúd širokého spektra hudobných telies, od začínajúcich amatérskych až po špičkové profesionálne kapely, profesionálna technika, skvelé publikum a starý dobrý areál oddychu a zábavy - Tajvan. Festival Tajvan leto opäť ponúkne Košičanom veľmi zaujímavý víkend. Po dva minulé roky bol festival jednodňový, tento rok sa organizátori rozhodli, že pridajú ešte deň. Tajvan Leto otvorí svoje brány v piatok o 15. hodine, v sobotu o 12. hodine.
Obľúbený hudobný festival bude oplývať množstvom dobrej muziky, kvalitného jedla aj pitia a početných atrakcií pre deti. Organizátori by boli radi, keby na festival Tajvan leto 2009 mohli prísť celé rodiny. Tomu prispôsobili aj ceny vstupeniek, ktoré sú podľa jedného z organizátorov festivalu Michala Farkašovského veľmi férové. Po oba večery po skončení hlavného programu pokračuje program tanečnou hudbou na after párty v neďalekom klube Energy Music Hall s voľným vstupom pre návštevníkov festivalu Tajvan Leto.
V programe sa okrem známych slovenských kapiel ako Desmod, Gladiator, No Name, Katka Knechtová, Komajota, Team Revival, Stereo, Smola a hrušky či Nocadeň predstavia aj pre niekoho menej známe kapely. Napríklad Good Fancy, Minerva, Perpetuum Mobile, Janais, Stepaside, Power Of Flower, The Vagabunds, Každý svoje, Sunlips. Samozrejme, ako po iné roky, aj tentoraz budú na festivale prebiehať rôzne súťaže o atraktívne ceny. Pripravená je tiež autogramiáda zaujímavých ľudí. Ťahákom je určite pokus o svetový rekord.


"Na Tajvane sa počas festivalu pokúsime o oficiálny svetový rekord v hromadnom chrápaní. Veľa mladých ľudí dnes trávi čas doma pri počítači a podobne. V tom duchu sme zvolili slogan ´Nechráp doma, poď na Tajvan´. Boli by sme radi, keby mladí ľudia privítali prázdniny aktívne. Chrápanie je navyše celopopulačným problémom a týka sa ľudí v každom veku. Návštevníkom festivalu tak ponúkneme šancu zapísať sa do svetovej knihy rekordov," povedal jeden z organizátorov.
Keby ste chceli prísť na Tajvan na dvojdňový festival stanovať, tento rok to možné nebude. Organizátori chcú v prvom rade dbať na bezpečnosť návštevníkov festivalu a zabezpečiť to v stanovom mestečku sa nikdy nedá na sto percent. Preto sa rozhodli, že minimálne v tomto roku sa na Tajvane stanovať nebude.
V spolupráci s organizátormi festivalu ponúkame súťaž o voľné vstupenky. na kupóny čakáme do štvrtka do 10. hodiny. na druhý de´ň zverejníme mená výhercov, ktorí získajú po dve vstupenky.

 

 

IMT Smile postavili na nohy celú sálu

( zdroj Korzár 10.6.2009 ) - ada

V Stropkove sa nedávno uskutočnil benefičný koncert IMT Smile, ktorý zorganizovalo občianske združenie Chyťme sa za ruky. Ústrednou myšlienkou bola podpora nadácie Hodina deťom, kam putoval výťažok z koncertu.

STROPKOV. Ako predkapely vystúpili Power of Flower a Atlantida, po nich už pódium patrilo hlavným hviezdam večera - IMT Smile. Publikum bolo od prvej po poslednú pesničku na nohách a s Ivanom Táslerom odspievalo komplet celý koncert.
"V tomto meste sme prvýkrát. Všimol som si, že na koncerte boli väčšinou mladšie ročníky, ale ľudia sa veľmi tešili. Pre mňa je vždy čarovné pozerať sa, ako sa ľudia bavia len vďaka tomu, že sa spieva," povedal frontman kapely.
Zaujímalo nás, či vníma nejaké rozdiely medzi bežnými a charitatívnymi koncertmi. "Myslím si, že veľký rozdiel nie je. Ideme vždy naplno, nevnímam nejaké rozdiely ani medzi publikom. Keď sa muzikanti a ľudia, ktorí podobné podujatia organizujú, dokážu spojiť a urobiť niečo v prospech niekoho iného, je to len dobre."

IMT Smile: Chceme pomáhať

Ivan Tásler je známy tým, že si príliš nepotrpí na veľké slová a publicitu v súvislosti s charitatívnymi akciami. "Pokiaľ môžeme, pomôžeme. Pre IMT Smile nie je problém prísť zahrať, keď ide o dobrú vec. Podstatní sú pre mňa ľudia, ktorí takéto koncerty robia. Tí, ktorí v charitatívnych organizáciách pracujú už niekoľko rokov, alebo časť svojho života, sú pre mňa dôveryhodní," poznamenal.

Čakám ako na deň súdny, kedy budú ľudia ľuďmi - spieva v jednej zo svojich piesní I. Tásler. Čo môže podľa neho urobiť ľudí lepšími? "Mám pocit, že každý si žije svoj život a ťažko sa dá ľudí nejako ovplyvňovať. My spievame a zlepšujeme náladu, ale nie sme tí, ktorí chcú ľudí vychovávať. Spievame a zabávame sa, pokiaľ si z toho ľudia zoberú to, čo si majú zobrať, pokiaľ ich to nejakým spôsobom osloví, je to pre mňa potešujúce," zamyslel sa Tásler.

 

 

Po maxi singli pripravujú Power of Flower DVD a turné

 

( zdroj Podduklianske novinky -  8.6.2009 ) - (im)

 

Počas turné navštívia aj Svidník

 

     Košická kapela Power of Flower (POF) má za sebou premiérovú štúdiovú prácu, ktorej výsledkom je maxi singel s troma piesňami. POF nahrávali Netopiere, Kapitán a Po záruke v štúdiu Klaksón s tým, že pod nahranými skladbami sú podpísaní okrem členov skupiny aj Roman Šoltýs, Bobo Tkáč a Jozef Zima. Ako kľúč k výberu nahraných piesní si Power of Flower zvolili reakcie publika počas koncertov.  „Z hudobného hľadiska ide o spoločnú prácu všetkých členov, pretože každý prispel vlastnou myšlienkou. Nechceme hovoriť o tom, že je to typická tvorba POF, lebo o päť rokov môžeme byť úplne inde, rovnako ako sme boli na inej úrovni pred  piatimi rokmi. Singel vyjadruje momentálny stav kapely a atmosféru v nej,“ predstavil hudobné pozadie maxi singla spevák a gitarista Power of Flower Laco Hegyi. Textársky sa na singli podieľali Michal Mifkovič, Imrich Makó a Laco Hegyi. Každá z piesní má vlastný príbeh postavený na skúsenostiach vyplavených každodennou mozaikou okolo nás. „Všetky naše piesne majú intímny príbeh. Napríklad v skladbe Kapitán spievame o tom, že hoci niekedy nie je všetko ideálne, predsa to môže fungovať a naopak. Keď sa nám zdá, že je všetko v poriadku, môže nás to veľmi pomýliť. Sú situácie, kedy si treba zachovať nadhľad, nebrať všetko príliš vážne a bude to v poriadku,“  dodal L. Hegyi. Singel si budú môcť fanúšikovia Power of Flower stiahnuť z webovej stránky kapely a zároveň ho budú môcť získať na koncertoch, kde bude rozšírený o DVD verziu. „Rozdiel bude v tom, že CD bude obsahovať i DVD, na ktorom bude zachytený koncertný rok 2008 - 2009, plus fotografie a vstupy členov kapely, či ďalších ľudí, ktorí sú v úzkom kontakte s kapelou. DVD bude mať „na svedomí“ naša kamarátka a študentka masmediálnej komunikácie v Prešove Katka Ferencová,“ vysvetľoval L. Hegyi. V jeseni sa Power of Flower pripravujú spolu so stropkovskou formáciou The Vagabunds na turné po východnom Slovensku, v rámci ktorého by chceli navštíviť Sninu, Stropkov, Prešov, Bardejov, Michalovce, Košice, Svidník, Poprad a Sačurov. Začiatok turné je plánovaný na 3. október. „V pláne máme odohrať 10 koncertov, pričom v každom meste, kde budeme hrať, si pozveme aj jednu domácu kapelu. V priebehu tohto mesiaca chceme uzavrieť termínovú listinu, aby sme ju mohli vyvesiť na web. Na turné sa veľmi tešíme, lebo s The Vagabunds sme absolvovali koncert v Košiciach a preto môžeme naším fanúšikom už teraz sľúbiť skvelú show,“ zdôraznil L. Hegyi.

 

 

 

Deti si zaspievali s Power of Flower

( zdroj Korzár 4.2.2009 ) - (im)

Občianske združenie Chyťme sa za ruky a košická kapela Power of Flower pripravili nedávno pre deti a mládež z Detského domova vo Svidníku príjemné hudobné popoludnie.

SVIDNÍK. Občianske združenie so sídlom v Stropkove je zamerané na podporu a humanitnú pomoc sociálne znevýhodnených skupín obyvateľstva a ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia. Jedným z jeho cieľov je podporovať psychickú pohodu deti z detských domovov, podporovať a rozvíjať ich tvorivé a umelecké schopnosti. "Práve preto sme sa rozhodli zorganizovať koncert rockovej kapely Power of Flower pre deti a mládež v Detskom domove vo Svidníku. Okrem koncertu sme chceli dať deťom príležitosť vyskúšať si hru na hudobných nástrojoch, zaspievať si a zasúťažiť. Pri tejto príležitosti sa chceme za naše združenie a chlapcov z kapely POF poďakovať riaditeľovi J. Baslárovi, vychovávateľom J. Babjakovi a M. Božíkovej a hlavne všetkým deťom, že nás pozvali už v piatok pred koncertom na chatu vo Vyšnej Písanej, kde sme sa mohli s nimi bližšie spoznať a nadviazať priateľské vzťahy. Strávili sme spolu nádherne chvíle, ktoré v nás zanechali hlboké emócie a krásne spomienky," uviedla Jana Peľáková z OZ.

Power of Flower sa s deťmi z Detského domova vo Svidníku stretli už v piatok na finálovom kole Stropkovskej hudobnej ligy. Ich spoločný program pokračoval v priestoroch domova. "Pred výlučne detským publikom sme hrali prvýkrát, ale komunikácia s ním sa nám veľmi páčila. Deti reagujú na hudbu s úprimnosťou im vlastnou. Viacerí ukázali hudobný talent a preto sa už dnes tešíme na naše ďalšie stretnutie," zdôraznil spevák a gitarista Power of Flower Laci Hegyi.

 

 

Finálová nominácia stropkovskej hudobnej ligy

( zdroj supermusic.sk 23.1.2009 )


Do finále Stropkovskej hudobnej ligy bolo nominovaných osem kapiel.


Stropkovská hudobná liga má po šiestich základných kolách, v ktorých sa predstavilo 30 kapiel, pred sebou už iba finálový večer. Finálovú osmičku nominovala odborná porota v zložení predseda Vlado Michal a členovia Katarína Zajarošová, Róbert Vaško, Matyk Gibej, Miroslav Danko a Pavol Oleár. O honor víťaza tretej série sa budú uchádzať Nuda Corpora, The Illusions Trio, Power of Flower, Atlantída, Waterfall, Ravenclaw, Suprafon a Metal Cranium. Víťaz SHL získa právo nahrať album v profesionálnom štúdiu, natočiť profesionálny videoklip a bude pozvaný ako hosť hlavného programu v rámci jubilejného 15. ročníka Stropkovského obnoveného jarmoku. "Počas základných kôl sme si o jednotlivých kapelách zapisovali podrobné poznámky a navzájom sme ich porovnávali, no aby naše rozhodnutie bolo naozaj objektívne a férové, pred záverečným verdiktom sme si ešte raz pozreli DVD nahrávky. Pri výbere finalistov sme pracovali s viacerými kritériami. Komplexne sme vyhodnocovali čistotu spevov v kombinácii s vokálmi, inštrumentálne zručnosti, harmóniu, imidž, komunikáciu s publikom a celkový hudobný prejav. Za celú porotu môžem povedať, že definitívne rozhodnutie bolo veľmi ťažké, lebo viaceré kapely boli na porovnateľne rovnakej úrovni. Vybrať sme však museli iba osem finalistov, no myslím si, že aj niektoré ostatné skupiny, ktoré ostali pred bránami finále, majú potenciál presadiť sa v slovenskom éteri," zdôraznil predseda poroty Vlado Michal.


Organizátori Stropkovskej hudobnej ligy Centrum voľného času ABC, Občianske združenie Yuven a Mesto Stropkov si pred začiatkom tretej série určili za cieľ viacero priorít. Základným stavebným kameňom bolo pripraviť atraktívny formát súťaže, zdvihnúť jej umeleckú úroveň a ponúknuť fanúšikom žánrovo pestrú hudobnú mozaiku. "V prvom rade chcem povedať, že Stropkovskú hudobnú ligu vnímam ako plus smerom ku kapelám, ktoré sa mohli predstaviť s vlastnou tvorbou a zároveň si myslím, že na svoje si prišli tiež fanúšikovia. Keďže som bol predsedom poroty aj počas druhého ročníka, môžem priamo porovnávať úroveň a musím konštatovať, že tretia séria SHL išla nastavenou latkou výrazne smerom nahor, pretože sme boli svedkami naozaj viacerých výborných speváckych a inštrumentálnych výkonov. Ak si uvedomíme, že išlo o prehliadku neprofesionálnych skupín, páčili sa mi tiež imidžové prvky, čo svedčí o tom, že kapely na sebe pracujú po všetkých stránkach," dodal V. Michal.
 

Finále SHL sa v divadelnej sále Mestského úradu v Stropkove uskutoční 30. januára 2009 so začiatkom o 17.30 hod. Viac informácii nájdete na www.hudobnaliga.yuven.sk.
 

 

Stropkovská hudobná liga odštartovala

( zdroj Korzár 18.12.2008 )

Tretí ročník Stropkovskej hudobnej ligy (SHL) odštaroval v sobotu prvým kolom, v ktorom sa predstavilo päť kapiel. Hoci z pôvodnej nominácie vypadli dve skupiny, porota v zložení Vlado Michal (predseda), Matyk Gibej, Pavol Olejár a Miroslav Danko si spolu s publikom vypočuli pestrú ponuku rockových variácií.

STROPKOV. Nový súťažný ročník SHL otvorili Silent Voice (Medzilaborce) a Hennessy (Rožňava). Život pod pódiom sa definitívne rozprúdil s domácou rock-punkovou formáciou TPS.

„Štvorica mladých hudobníkov podporená početným fanklubom bez mihnutia oka rozbalila šou, ktorej nechýbal žiadny atribút koncertu s prívlastkom úspešný. Dynamika, energia a komunikácia s publikom boli základnou linkou pre naplnenie hudobnej filozofie kapely," povedal o kapele jeden z hlavných organizátorov SHL Imrich Makó.

„Na začiatku sa nám odpálilo jedno kombo, preto náš výkon nebol po zvukovej stránke tak dokonalý, ako by sme si predstavovali. Publikum však bolo perfektné, a aj nám sa hralo výborne," povedal po vystúpení spevák a gitarista TPS Dávid Kimák.

Menili zostavu v kapele

Kapela Power of Flower (POF) z Košíc funguje na scéne od roku 2002 a v priebehu šiestich sezón sa zostava viackrát menila. „Súčasnú zostavu hodnotím ako najlepšiu, aká kedy v tejto kapele hrala. Určite je ešte na čom pracovať, ale každý z nás cítime, že to, čo robíme, má význam, pričom v prvom rade nás to teší. Za to patrí vďaka všetkým členom POF, lebo majú záujem na tom, aby to tak bolo. Počas tohto roka sa menilo obsadenie v kapele viackrát, ale vždy sme sa nakoniec vrátili k pôvodnej zostave Pavol Hegyi (bicie), Mišo Kovalčík (basa), Marek Gmuca (gitara), Martin Gmuca (kláves) a Zuzka Hegyi (perkusie). Možno nám to funguje preto, že to tak má byť," uviedol gitarista a spevák POF Laco Hegyi.

V sobotu ďalší koncert

„Ako kapela sa chceme v prvom rade baviť tým, čo robíme a, samozrejme, baviť i ľudí, ktorí si nás prídu na koncert vypočuť. Koncert je v prvom rade o komunikácii s publikom. Hráme preto, aby sme zabavili a zanechali nejaký odkaz. Energia, ktorá funguje medzi publikom a kapelou nás posúva do polohy, kedy je to vyslovene zábava a radosť z hrania. V momente, keď nastupujeme na pódium, neexistuje nič iné," vysvetľoval L. Hegyi. Bodku za prvým kolo dali Parting Mouth (Sobrance).

Stropkovská hudobná liga bude pokračovať ďalším sobotňajším koncertom. Predstavia sa Exit, Nova T, The Search, Maskara, Jazzsound, Tubul, Rocksound.

 

 

Power of Flower: Nechceli by sme byť " mŕtva " kapela ( Stropkov )

( zdroj www.supermusic.sk - Imrich Makó 15.12.2008 )

V sobotu odštartoval tretí ročník Stropkovskej hudobnej ligy 1. kolom, v ktorom sa predstavilo päť kapiel. Hoci z pôvodnej nominácie vypadli dve skupiny, odborná porota v zložení Vlado Michal (predseda), Matyk Gibej, Pavol Oleár a Miroslav Danko si spolu s publikom vypočuli pestrú ponuku rockových variácií. Nový súťažný ročník SHL otvorili Silent Voice (Medzilaborce) a Hennessy (Rožňava). "Najbližšie máme k rock and rollu, ale je ťažké rozhodnúť sa pre konečnú profiláciu, pretože sme stále v hudobnom vývoji. Myslím si, že až čas ukáže, ktorá poloha nám bude sedieť najviac. Ako všetky kapely, aj my by sme sa chceli dostať najďalej, ale uvedomujeme si tiež to, že konkurencia je silná, preto na sebe tvrdo pracujeme. Uvidíme teda aké možnosti nám prinesie rok 2009. Hoci sme dnes zahrali aj cover verziu Biely kvet, určite sa chceme presadiť iba vlastnými vecami. V rámci inšpirácie sa snažíme písať zmysluplné texty, aby si ľudia na koncerte v našich skladbách našli isté hodnoty, ktoré k nám patria," predstavil kapelu Hennessy basgitarista Adrián Rusňák.


Život pod pódiom sa definitívne rozprúdil s "domácou" punk rockovou formáciou TPS. Štvorica mladých hudobníkov podporená početným fanklubom bez mihnutia oka rozbalila show, ktorej nechýbal žiadny atribút koncertu s prívlastkom úspešný. Dynamika, energia a komunikácia s publikom boli základnou linkou pre naplnenie hudobnej filozofie kapely. "Na začiatku sa nám odpálilo jedno kombo a preto náš výkon nebol po zvukovej stránke dokonalý ako by sme si predstavovali. Publikum však bolo perfektné a preto sa aj nám hralo výborne. Väčšina ľudí pri pódiu boli naši priatelia, ktorých sme pozvali, teda nehrali sme celkom pred neznámymi fanúšikmi. Na Stropkovskú hudobnú ligu sme sa neprihlásili kvôli ambícii vyhrať celú súťaž, ale keďže do roka máme málo koncertov, chceli sme si v prvom rade prísť zahrať. Sme radi, že sme túto možnosť vôbec dostali," konštatoval po vystúpení spevák a gitarista TPS Dávid Kimák.


Pre ďalšiu konkurenciu nasadili latku najvyššie Power of Flower z Košíc. Kapela funguje na scéne od roku 2002 a v priebehu šiestich sezón sa zostava viackrát menila, no vystúpenie POF v Stropkove potvrdilo, že súčasné zloženie si rozumie na všetkých úrovniach dôležitých pre hudobný prejav skupiny ako harmonického celku. "Súčasnú zostavu hodnotím ako najlepšiu aká kedy v tejto kapele hrala. Určite je ešte na čom pracovať, ale každý z nás cítime, že to čo robíme má význam, pričom v prvom rade nás to teší. Za to patrí vďaka všetkým členom POF, lebo majú záujem na tom, aby to tak bolo. Počas tohto roka sa menilo obsadenie v kapele viackrát, ale vždy sme sa nakoniec vrátili k pôvodnej zostave Pavol Hegyi (bicie), Mišo Kovalčík (basa), Marek Gmuca (gitara), Martin Gmuca (kláves) a Zuzka Hegyi (perkusie). Možno nám to funguje preto, že to tak má byť," dodal s úsmevom gitarista a spevák POF Laco Hegyi. Pohoda v štruktúre POF sa premietla aj do ich pódiového prejavu, ktorý nebol postavený iba na individuálnych inštrumentálnych výkonoch zarámovaných za obrazom speváka L. Hegyiho. Do spoločnej kasy prispel každý z členov, čo ocenila tiež porota.

"Ako kapela sa chceme v prvom rade baviť tým, čo robíme a samozrejme baviť i ľudí, ktorí si nás prídu na koncert vypočuť. Koncert je v prvom rade o komunikácii s publikom. Hráme preto, aby sme zabavili a zanechali nejaký odkaz. Energia, ktorá funguje medzi publikom a kapelou nás posúva do polohy, kedy je to vyslovene zábava a radosť z hrania. V momente, keď nastupujeme na pódium, neexistuje nič iné. Nechceli by sme byť "mŕtva" kapela," vysvetľoval L. Hegyi.
 

Bodku za prvým kolo dali Parting Mouth (Sobrance). Stropkovská hudobná liga pokračuje už o týždeň, keď sa predstavia Exit, Nova T, The Search, Maskara, Jazzsound, Tubul, Rocksound.

 

 

Power of Flower "Stropkov by mal mať svoje miesto na slovenskej hudobnej scéne"

( zdroj Korzár 9.12.2008 )

"Prosím zastavme ten čas..." slová prvej piesne, ktorou odštartovala v jeden piatkový večer košická kapela Power of Flower v Stropkove. Power of Flower veľa ľudí nepozná, no svojich skalných fanúšikov si už počas svojho šesťročného pôsobenia na scéne našli. Tak to bolo aj v Stropkove, "nevedeli sme do čoho ideme a mali sme obavy z toho, že hráme sólo bez inej kapely. Ale po prvom tóne sa obavy stratili, ľudia počúvali, bavili sa spolu s nami, takže super. Ostali sme naozaj milo prekvapení z priazne ľudí, ktorí sa ho zúčastnili. Fakt výborná atmosféra, pohoda, rozdebatovali sa rôzne spolupráce. Nie všade je to tak, v Stropkove to bolo naozaj super," rozhovoril sa frontman kapely Power of FLower Laco Hegyi.

Začiatky kapely

Kapela vznikla úplne spontánne v lete v roku 2002. Ako hovorí Laco Hegyi, "nemali sme žiadne plány, žiadne ciele, bol to čistý záujem o muziku ako takú. Na jej vzniku sa podieľala partia 5 ľudí s minimálnymi skúsenosťami. Z pôvodnej zostavy, v ktorej sa vymenilo za 6 rokov asi 20 ľudí, som tu zostal iba ja." Tak ako ostal iba Laco, zmenou prešiel aj štýl, ktorú Power of Flower hrajú. "Náš štýl ja osobne neviem konkretizovať a ani sa o to nesnažím. Kto rád škatuľkuje, tak si možno povie, že hráme nejakú alternatívu pop rocku. Fakt neviem na túto otázku odpovedať, lebo som to v určitom období prestal riešiť. Podľa mňa je to otázka vkusu. V našej hudbe sa objavujú prvky rocku, bluesu, rege možno i preto, že nemáme svoj štýl." A ako vlastne dospeli k názvu kapely Power of Flower? "To pomenovanie Power of Flower som počul niekedy dávno, keď som ani netušil, že niekedy budem mať vlastnú kapelu. No a v období, keď sme museli začať riešiť názov, tak som môj návrh pretlačil. Ten názov sa týka kvetov a dáva rôzne vysvetlenia, tak nech si každý vyberie čo chce."

Inšpirácie berú v ľuďoch

Laco Hegyi vníma inšpirácie pre hudbu naozaj univerzálne. "Inšpirácia je v každom človeku, či už je hudobník alebo robí niečo iné. Každý deň niečo zažiješ, či už dobré alebo zlé... Niekde svoje emócie musíš ventilovať, my to robíme prostredníctvom muziky. Za každou našou pesničkou je niečo alebo niekto. Doteraz som robil texty iba ja, no a teraz začíname pracovať i s textami od externých autorov, ako napríklad Imo Makó či Michal Mifkovič." Jasný názor má aj na margo piesní. Pri otázke, ktorú pieseň má najradšej, jednoznačne odpovedal:

"Z našich? Jednoznačne všetky. Ak niečo urobíme a ideme s tým von napríklad na koncert, tak si za tým stojím a dám tej pesničke 100%. Možno, keď vznikne nová vec a mám s toho veľkú radosť, tak je v tom momente práve tá naj. Ale na druhý deň po vytriezvení z tej eufórie sa zaradí k ostatným. To, ako keby si sa spýtala mamy, ktoré dieťa má najradšej."

Hudbu si treba žiadať

Ako Laco na margo Stropkova dodal, "fanúšikovia by si vždy mali žiadať vo svojom meste svoje obľúbené kapely, lebo Stropkov si to určite zaslúži. Stropkov by mal mať svoje miesto na slovenskej hudobnej scéne, lebo sú tam ozaj skvelí ľudia, ktorí si to zaslúžia." Power of Flower majú ešte v pláne dokončiť demo album. Po koncertoch na východe Slovenska má však v dlhodobom smerovaní kapely jej frontman jasno: "naučili sme sa dlhodobo nič neplánovať a radšej ísť postupnými krokmi..."

 

 

Laco Hegyi z košickej kapely Power of Flower - „ Stropkov by mal mať svoje miesto na slovenskej hudobnej scéne… “

( zdroj týždenník Spektrum - Stropkov, 10.11.2008 )

„Prosím zastavme ten čas…,“ to sú slová prvej piesne, ktorou odštartovala posledný októbrový piatkový večer košická rocková kapela Power of Flower (POF) v El Pase v Stropkove. Organizátormi tohto koncertu boli Mgr. Jana Peľaková, Mgr. Maja Feckaničová a Imro Makó, ktorí sa podľa slov basgitaristu Miša „ujmuli“ kapely POF. Lídra kapely Laca sme si trocha vyspovedali.

Ako vznikla vaša kapela? Kto bol jej zakladateľom a čo vás k tomu inšpirovalo?
Kapela vznikla úplne spontánne niekedy v lete v roku 2002. Nemali sme žiadne plány, žiadne ciele, bol to čistý záujem o muziku ako takú. Na jej vzniku sa podieľala partia 5 ľudí s minimálnymi skúsenosťami s vôbec nejakým hraním. Z pôvodnej zostavy, v ktorej sa mimochodom vymenilo za tých 6 rokov cca 20ľudí, som tu zostal iba ja. Inšpiráciou pre nás bol koncert, ktorý sme si zorganizovali v miestnom kultúrnom stredisku a aby sme nesklamali kamarátov museli sme niečo nacvičiť.


Aký štýl hudby hráte?
Náš štýl ja osobne neviem konkrétne pomenovať a ani sa o to nesnažím. Kto rád škatuľkuje, tak si možno povie, že hráme nejakú alternatívu pop rocku. Fakt ti neviem na túto otázku odpovedať, lebo som to v určitom období prestal riešiť. Podľa mňa je to otázka vkusu. V našej hudbe sa objavujú prvky rocku, blues, reggae možno i preto, že nemáme svoj štýl. Úha…, tak nakoniec som sa dopracoval k nejakej odpovedi.


Ako ste dospeli k názvu Power of Flower? Prečo takýto názov?
To pomenovanie Power of Flower som počul niekedy dávno, keď som ani netušil, že niekedy budem mať vlastnú kapelu. No a v období, keď sme museli začať riešiť názov, tak som môj návrh pretlačil. Ten názov sa týka kvetov a dáva rôzne vysvetlenia, tak nech si každý vyberie, čo chce. Uvažujeme o tom, že by sme to skrátili na POF, aby to bolo ľahšie zapamätateľné, tak uvidíme, podľa mňa to príde samo.


Odkiaľ čerpáte inšpiráciu k vaším skladbám? Kto píše texty?
Inšpirácia je v každom človeku, či už je hudobník alebo robí niečo úplne iné. Každý deň niečo zažiješ, či už dobré alebo zlé, pekné alebo škaredé, smutné alebo veselé. Niekde svoje emócie musíš ventilovať a my to robíme prostredníctvom muziky. Za každou našou pesničkou je niečo alebo niekto. Čo sa týka textov, tak doteraz som robil texty iba ja, avšak práve v tomto období začíname pracovať i s textami od externých autorov, ako napríklad Imro Makó alebo Michal Mifkovič. Celkom sa na to teším, lebo to bude pre nás niečo nové a verím, že nás to posunie, lebo texty hrajú v našej tvorbe podstatnú úlohu.


Hráte výlučne svoje piesne alebo hrávate aj covery?
Hráme výlučne vlastnú tvorbu, ale v rámci koncertného programu si samozrejme vypomôžeme jednou-dvoma pesničkami od skúsenejších kolegov.


Máte nejaké obľúbené kapely ? Beriete si z nich inšpiráciu?
Tu môžem hovoriť iba za seba. Čo sa týka kapiel alebo interpretov, tak na mňa silno pôsobí muzikantsky napríklad Jaro Filip, Marek Brezovský, Oskar Rózsa, Andrej Šeban, Martin Valihora a mnoho iných i menej známych hudobníkov, ktorí robia muziku srdcom, pre radosť iných a samozrejme seba.


Ktorá pieseň je konkrétne tvojmu srdcu najbližšia?
Myslíš z našich ??? Ak áno, tak jednoznačne všetky. Ak niečo urobíme a ideme s tým von, napríklad na koncert, tak si za tým stojím a dám tej pesničke 100% na pódiu alebo v skúšobni. Možno, keď vznikne nová vec a mám s toho veľkú radosť, tak je v tom momente práve tá najobľúbenejšia, ale na druhý deň po vytriezvení z tej eufórie sa pekne zaradí k ostatným. To ako keby si sa spýtala matky, ktoré dieťa má najradšej.


Kde všade ste už koncertovali?
Keďže zatiaľ nemáme oficiálny výstup (demo), tak hráme iba v kluboch, kde presvedčíme majiteľa, aby niečo zorganizoval. Alebo sa spojíme s kamarátmi, ktorí niečo vybavia. Tento rok sme takto odohrali asi 15 koncertov. No dúfam, že sa to do budúceho roka zmení.


Máte nejaké demá albumy?
Už sa na tom pracuje. Do konca tohto roka, by sme chceli urobiť náš prvý použiteľný výstup, s ktorým by sme mohli osloviť organizátorov rôznych podujatí a samozrejme našich fanúšikov.


Vaše plány do budúcna…
Naučili sme sa dlhodobo nič neplánovať a radšej ísť postupnými krokmi. Tento rok máme ešte dva koncerty v novembri a momentálne je naša priorita spomínaný demo výstup.


Aké boli vaše, resp. tvoje pocity pred koncertom v Stropkove?
No, nevedeli sme do čoho ideme plus sme mali obavy z toho, že hráme sólo bez nejakej druhej kapely. Ale po prvom tóne sa obavy stratili, ľudia počúvali, bavili sa spolu s nami takže super.


Vaše pocity po koncerte?
Ostali sme milo prekvapení z priazne ľudí, ktorí sa ho zúčastnili. Fakt výborná atmosféra, pohoda, rozdebatovali sa rôzne spolupráce. Nie všade je to tak. Týmto chceme poďakovať tebe Janka, Imrovi Makóovi, Majke Feckaničovej, Maťovi z CVČ, samozrejme pánovi majiteľovi a obsluhe v EL PASO a neposlednom rade všetkým, ktorí sa zúčastnili tohto koncertu.
 

Čo by ste chceli odkázať stropkovským fanúšikom?
Aby si žiadali mať vo svojom meste svoje obľúbené kapely, lebo Stropkov si to určite zaslúži. Stropkov by mal mať svoje miesto na slovenskej hudobnej scéne, lebo sú tam ozaj skvelí ľudia, ktorí si to zaslúžia.


Lacko, ďakujem ti pekne za rozhovor.

Mladých ľudí sme sa po koncerte opýtali na ich dojmy.

„Ako sa Vám páčilo vystúpenie kapely POF. A aký máte názor na takéto akcie“?
Marcela (29 rokov): „Ja som tam šla na hodinu a po prvej pesničke som vedela, že tam budem dlhšie. Konečne sa niečo také v Stropkove konalo, veľmi to tu chýba“.
Vilko (21): „Koncert bol dobrý, pohodová muzika, výborné prostredie a čo sa týka El Pasa, uvítal by som tam takých akcií čo najviac a hlavne rôznorodého štýlu:-) Tam som vždycky mal víziu urobiť koncert “.
Peter (23): „Nebol som na celom koncerte, ale to, čo som videl a počul bolo fajn. Len tak ďalej“.
Milan (17): „Táto kapela sa mi páčila. Akože atmoška bola trochu od veci, ale mne sa to v celku páčilo Bolo zopár chybičiek, ale ináč v pohodke“.
Mariana (28) a Monika (29): „Zorganizovanie koncertu košickej skupiny Power of Flower v podniku El Paso vnieslo do všedného stropkovského života iskierku nádeje, že Stropkov sa začína aspoň čiastočne kultúrne prebúdzať. Dúfam, že vyčarené úsmevy na našich tvárach, budú pre vás, Janka a Majka, dosť silnou motiváciou pre realizáciu ďalších akcií. A táto „hudobná prvotina“ v stropkovských puboch bude i naďalej pokračovať.“
Týmto sa chceme v mene nás organizátorov poďakovať zodpovednému vedúcemu baru El Paso p. Dzurjaninovi za poskytnutie priestorov, čím vlastne umožnil koncert POF zrealizovať. Ďakujeme všetkým, ktorí pri organizácii koncertu pomáhali. Ďakujeme publiku, ktoré túto akciu prijalo a dotváralo príjemnú atmosféru. No naša VEĽKÁ VĎAKA patrí členom kapely Power of Flower, ktorí naše pozvanie s úprimným nadšením prijali, a ktorí priniesli z Košíc – Pereša do Stropkova veľkú dávku dobrej nálady a zábavy. „Lacko ďakujeme, ale Pereš verzus Stropkov stále platí…“
Janka Peľaková (34 rokov) Vyšná Olšava, Majka Feckaničová (24) Stropkov