Pôvodná zostava kapely Power of Flower v zložení Laco Hegyi – spev, Vilo Bakši – gitara, Maťo Stein – gitara, Paľo Zachar – gitara, Kamil Rusnák – basová gitara a Zuzka Tóthová – bicie, vznikla v lete roku 2002. Ako každá kapela vo svojich začiatkoch i táto mala rôzne problémy, no najväčší problém bol s nástrojmi a aparatúrou. Tu sa však treba poďakovať Vilovi Bakšimu, ktorý ako jediný v tom čase zamestnaný, kapelu podporoval ako sa len dalo. Kapela v tejto zostave pôsobila zhruba pol roka. Odvtedy sa v kapele Power of Flower vystriedali na postoch hudobnej sekcie niekoľkí známi i menej známi muzikanti i nemuzikanti. Kapela si prešla rôzne obdobia či úspešne alebo menej úspešne, punkové alebo popové, no už od svojho začiatku sa snažila produkovať i vlastnú tvorbu o čo sa staral Laco Hegyi jeden zo zakladateľov kapely Power of Flower.

Najväčší útlm čo sa týka personálneho obsadenia kapely sa datuje na jar roku 2003, keď pre rôzne príčiny s kapelou prestávajú hrať Vilo, Kamil, Zuzka a Paľo Zachar a tak Power of Flower tvoria iba Laco Hegyi a Maťo Stein. Na prelome rokov 2003 a 2004 prichádzajú do zostavy Paľo Hegyi – bicie a Mišo Kovalčík – basová gitara. V zložení Laco Hegyi – spev, Maťo Stein – gitara, Paľo Hegyi – bicie a Mišo Kovalčík – basová gitara, kapela na jar v roku 2004 nahráva v skúšobni prvé neoficiálne demo s názvom „Občerstvenie“, ktoré mimochodom obsahuje skladby: Slon, Temný deň, Funky, Cestou od stanice, Jurij Gagarin a bonusovú skladbu Shakespeare. Následne na to sa Power of Flower zúčastňuje projektu Televízie Markíza s názvom „Kapela na predaj“.

V zime v roku 2004 odchádza z kapely jeden z posledných dvoch zakladajúcich členov Maťo Stein. Power of Flower pokračuje v trojzložení Laco Hegyi – spev, gitara, Paľo Hegyi – bicie a Mišo Kovalčík – basová gitara. Po krátkom hľadaní na začiatku roka 2005 prichádza do kapely Jano Kovalčík – gitara. Power of Flower pripravuje repertoár z vlastných skladieb a zúčastňuje sa projektu „Talent night show 2005“. V tomto roku sa kapela profiluje do štádia, keď sa vlastná tvorba dostáva do popredia. Rok 2006 je pre kapelu „hluchý“ a na rad prichádzajú otázky typu „ako ďalej“. Vlastne išlo o druhú krízu kapely v jej histórii.

Prvú polovicu roka 2007 kapela začala intenzívnejšie skúšať a odohrala zopár koncertov. Ako prelomový sa ukázal byť koncert 7. júla 2007 v DK na Pereši v Košiciach, ktorý sa zaradil medzi najvydarenejšie vystúpenia. Tento koncert kapelu nejakým záhadným spôsobom naštartoval a znovu získala chuť „tvrdo“ pracovať.

V lete 2007 po zoznámení z Power of Flower prichádza do kapely Marek Gmuca – basová gitara, ktorý práve v tomto období končí svoje pôsobenie v kapele Dilemma. Po nezáväzných stretnutiach a pár „jamsessions“ sa na konci leta Marek Gmuca stáva právoplatným členom kapely Power of Flower. Paralelne s jeho príchodom odchádza na trojmesačný pracovný pobyt Jano Kovalčík – gitara a tak Marek nastupuje na post gitarovej sekcie v kapele. Už počas leta sa kapela obzerala po nejakom klávesákovi, ktorý by dal kapele trochu inú dimenziu. Po niekoľkých skúškach sa na jednej z nich objavuje Marekov brat Martin Gmuca – klávesové nástroje. Po „hudobnej aklimatizácii“ sa podobne ako jeho brat stáva oficiálnym členom kapely Power of Flower. Na skúškach s kapelou začína pomaly ale isto hrávať Zuzka Hegyi pôvodne hráčka Power of Flower na bicie nástroje no tentokrát ako perkusionistka.

Po ročnom pôsobení v lete odchádza z kapely Martin Gmuca z klávesovej sekcie. Kapela odohrala bez klávesov ešte dva koncerty a kontinuálne na to koncom júla 2008 odchádza z kapely Marek Gmuca - elektrická gitara. V priebehu krátkeho obdobia kapela POF dopĺňa gitarovú sekciu o Martina "Mandyho" Manduľáka. Od novembra 2008 kapela funguje znova v pôvodnej zostave.

Po absolvovaní letných vystúpení v rámci festivalov a mini turné po Východnom Slovensku sa "znova" mení personálne obsadenie. Začiatkom roka 2010 Martin a Marek odchádzajú z kapely za vlastnými hudobnými projektmi. Momentálne je kapela Power of Flower v intenzívnom skúšaní a príprave skladieb na živé koncerty. Počas roka 2009 kapela stihla aj nahrávanie oficiálnej štúdiovej Demo nahrávky. Ale to už nepatrí do histórie ale do budúcnosti kapely Power of Flower.